Istorinė Prezidentūra siūlo edukacines programas mokiniams:

Edukacinė programa „Kol nebuvo interneto: paštas, radijas ir aviacija tarpukario Lietuvoje“ NAUJA!

Pasiklydę laiškai, susipainioję skrydžių maršrutai, radijo trikdžiai – spręsdami šiuos galvosūkius suprasite, kaip gyveno jūsų seneliai, kurie neturėjo nei išmaniųjų telefonų, nei interneto. Edukacinės programos metu taip pat sužinosite, kad tarpukariu žmonės turėjo nemažiau pramogų ir atradimo džiaugsmo: pirmoji oro pašto siunta iš Jungtinių Amerikos valstijų į Lietuvą, rekordinis „Anbo IV” eskadrilės su Antanu Gustaičiu priešakyje skrydis aplink Europą, pirmosios radijo transliacijos, pirmieji lietuviški filmai, pirmieji Lietuvos pašto ženklai – tiek pirmųjų kartų kažin ar teko jums kada patirti! Edukacinės programos metu kviečiame patiems išbandyti tarpukario naujienas. Akimirkai tapsite oro uosto dispečeriu ir sužinosite įdomiausias „Lituanicos“, „Lituanicos II“ ir „Anbo IV“ eskadrilės skrydžių detales. Savo kailiu patirsite, koks atsakingas radijo diktoriaus darbas, kada draugams pranešite reikšmingiausias tarpukario Lietuvos žinias. Tapę Dingusių laiškų skyriaus paštininkais, padėsite prezidentams gauti jiems skirtus laiškus ir sužinosite nuo kada Lietuvoje pradėjo veikti paštas bei per kiek laiko praeityje laiškai pasiekdavo adresatą. Daugybė edukacinių žaidimų, trumpa ekskursija po parodą „100 Reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ ir azartiška nuotaika varžantis tarpusavyje – gerų emocijų ir turiningai praleisto laiko garantas!

Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 5-12 klasių mokiniams 

Edukacinė programa „Agento Mažylio iššūkis“ NAUJA!

Ar kada svajojote tapti agentu? Slaptuoju agentu. Ypatingai slaptu agentu. Siūlome tokią galimybę mūsų edukacinėje programoje „Agento Mažylio iššūkis“! Programos metu dalyviai leidžiasi į detektyvinę kelionę po muziejų. Galvosūkių apipintoje edukacijoje jie susipažįsta su reikšmingiausiais tarpukario Lietuvos įvykiais ir asmenybėmis. Pasukę ratą, būsimieji agentai išsiaiškina specialios slaptos operacijos, kurią teks įvykdyti, numerį (001, 002, 003, 004, 005, 007) ir pavadinimą. Agentams teks gerai pasukti galvas, kaip išaiškinti operacijas „Pagrobto Prezidento išlaisvinimas“, „Dingęs milijonas“, ,„Svetimas erelis virš Lietuvos“, „Įkaitų drama Lietuvos universitete“, „Pasiklydusi čempionų lėkštė“, „Valstybės perversmas“. Kiekviena operacija susideda iš 4 užduočių slepiamų stalčiukuose. Penktasis stalčiukas apsaugotas spynele. Atlikus visas užduotis ir suradus jų atsakymus parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ sužinomas ir spynelės kodas. Atrakinus spynelę dalyviams suteikiamas garbingas slaptojo Agento Mažylio vardas ir apdovanojimas. Interaktyvios užduotys ir azartinė žaidimo nuotaika smagioje ekspozicijoje leidžia mokiniams išbandyti visus netradicinės istorijos pamokos privalumus, o atradimo džiaugsmas nieko nenusileidžia profesoriaus Liudo Mažylio Nepriklausomybės akto suradimo nuotaikoms.

Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 5-12 klasių mokiniams

Edukacinė programa „Mažyliams apie Lietuvą“ NAUJA!

Jauniausi muziejaus lankytojai šioje edukacinėje programoje susipažįsta su reikšmingais tarpukario Lietuvos įvykiais: Lietuvos valstybės herbo ir vėliavos patvirtinimu, lito įvedimu, Prezidento institucijos įkūrimu, Vilniaus krašto praradimu ir Kauno tapimu laikinąja sostine, 1937 m. Lietuvos pergale Europos krepšinio čempionate ir 1938 m. Tautine olimpiada. Edukacijoje taip pat pristatomi tarpukario Lietuvos zoologijos, botanikos, ornitologijos pasiekimai, įžymusis Lietuvos gamtininkas profesorius Tadas Ivanauskas, mokiniai sužino apie Botanikos sode auginamus augalus, Ventės rage žieduojamus paukščius bei Kauno zoologijos sode esančius gyvūnus. Šias žinias jie įgauna dėliodami smagias edukacines dėliones, ieškodami su aptartais įvykiais susijusių eksponatų muziejaus parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ ir klausydami intriguojančių edukatoriaus pasakojimų. Programa ugdo mokinių komandinio darbo ir informacijos paieškos gebėjimus, padeda ugdytis vertybines nuostatas ir plečia pasaulėžiūrą, skatina patriotiškumą, pasididžiavimą savo šalies pasiekimais.

Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 1-4 klasių mokiniams

Edukacinė programa „Jaunojo piliečio pamoka“

Pirmoji Istorinės Prezidentūros edukacinė programa, skirta pradinių klasių mokiniams! Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje mokiniai supažindinami su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais – herbu, himnu ir tautine vėliava. Pasakojama apie jų atsiradimo istoriją ir reikšmę, su mokiniais kalbama apie šių simbolių naudojimą kasdienybėje ir oficialiomis progomis. Edukacijos dalyviai įgyja praktinių įgūdžių: kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, sužino, ką pasakoja vėliavos spalvos. Edukacijos dalyvių laukia dar viena įdomi praktinė užduotis – sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, kurios metu ne tik įsimenami himno žodžiai, bet ir diskutuojama apie tokias abstrakčias sąvokas kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ ir kt. Edukacijos metu ugdoma jaunųjų lankytojų pagarba Lietuvos valstybės simboliams, puoselėjama Tėvynės meilė, tautinė savigarba bei atsakomybė už tautą ir valstybę. 

Dalykų integracija: pasaulio pažinimas, Lietuvos istorija, pilietinis ugdymas

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 1-4 kl. mokiniams

Edukacinė programa „Aprangos kodas laikinojoje sostinėje“

Istorinė LR Prezidentūra, 1918–1940 m. buvusi valstybės Prezidento rezidencija – puiki vieta priminti ne tik Pirmojo valstybės piliečio, bet ir apie jį besitelkusių diplomatų, visuomenės bei kultūros veikėjų vyrų ir moterų aprangos protokolą. Deramas frako, smokingo ansamblio, tinkamos vakarinės suknios ar tautinio kostiumo pasirinkimas parodydavo ne tik asmens gerą skonį, bet ir pareigas, išsilavinimą, socialinį statusą visuomenėje. O ar šiandien žinome tai, kas buvo savaime suprantama laikinojoje sostinėje – kokios spalvos kojinės nedera prie frako, kam moterims prie vakarinės suknios reikalingi aulinukai-botai? O kiek kainavo porai išsiruošti į oficialų priėmimą? 

Programoje dalyviai padalijami į 2 grupes, kurioms skiriamos užduotys pagal laikinosios sostinės aprangos kodą suruošti į pokylį vyrą ir moterį bei aprengti vyro ir moters figūrėles. Aprangą bei aksesuarus komandos gali pirkti už iš „banko“ gautus pinigus – litus (tarpukario litų kupiūrų kopijos), kuriuos jie gauna už teisingai atliktas užduotis ar atsakymus į klausimus apie aprangos dėvėjimo ypatybes  tarpukario Kaune. 

Dalykų integracija: kultūros ir mados istorija, ekonomika, laikinosios sostinės istorija

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 60-70 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (9-12) mokiniams ir suaugusiems

Edukacinė programa „ROMANTIKA TARPUKARIU: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes“ 

Pažintis, meilė, vestuvės – labiausiai intriguojantys šeimos kūrimo etapai. O ar žinote, kokius meilės laiškus rašė įsimylėjėliai tarpukariu? Kokiais kreipiniais kreipėsi į savo mylimąsias ir mylimuosius? Kokia muzika skambėjo pasimatymų metu? Kada ir kaip damoms džentelmenai bučiavo rankas? 

Edukacinio užsiėmimo metu Jūs sužinosite, kaip tarpukariu buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs voko žinotų jo turinį. Susipažinę su linksmosiomis romantikos „taisyklėmis“, patys galėsite „tarpukario stiliumi“ parašyti užšifruotą meilės laišką ar pažinčių skelbimą, kurį paliksite skelbimų lentoje.

Edukacinės programos dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 40-50 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (8-12) mokiniams ir suaugusiems

PROTŲ MŪŠIS „Su valia ir su motoru ryžęsi kariauti orą!“ 

Kviečiame istoriją pažinti azartiškai! Protų mūšis – tai kelių komandų varžybos, siekiant atsakyti į kuo daugiau klausimų ir išsiaiškinti, kurią komandą galima skelbti lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą ekspertais! Jums teks pademonstruoti savo žinias, o kartais pasitelkti ir loginį mastymą, narpliojant klausimus apie S. Dariaus ir S. Girėno gyvenimo epizodus, jų pomėgius, skrydžio per Atlantą detales, taip pat aiškinantis, kaip „Lituanicos“ atminimas įamžintas šiomis dienomis.

Dalyvių skaičius: iki 25; trukmė: 45-50 min.

Rekomenduojame: 5-12 klasių mokiniams

Edukacinė programa „Propaganda prieš šimtą metų ir dabar – kaip ją atpažinti?“ 

Suintensyvėjusių informacinių karų akivaizdoje kiekvienas žmogus, ypač besiformuojantis jaunas žmogus, turi sugebėti identifikuoti pastangas manipuliuoti jo realybės suvokimu, atskirti melą nuo tiesos, atpažinti politinės ir kitokios propagandos elementus. Realių atvejų analizė ir praktinis darbas nagrinėjant olandų dailininko Luiso Ramakerso Pirmojo pasaulinio karo politines karikatūras padės užsiėmimo dalyviams susipažinti su įvairiomis propagandos technikomis, jų taikymo būdais ir identifikavimo instrumentais. Ramakerso darbai idealiai atliko savo propagandinį vaidmenį – jie taip stipriai motyvavo britų mobilizaciją ir amerikiečių apsisprendimą stoti į karą, kad Vokietijos valdžia už šio dailininko galvą buvo pažadėjusi 12 tūkst. markių premiją! Užsiėmimo dalyviai analizuos simbolines karikatūras, identifikuos juose vaizduojamus realius istorinius įvykius, kultūrinį kontekstą ir menines detales. Ši programa skirta ugdyti mokinių kritinį mąstymą.

Mokinių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: aukštesnių klasių (10-12) mokiniams

Specialus edukacinis užsiėmimas „Lietuvos valstybės kūrėjai dailėje“ 

Specialus edukacinis užsiėmimas, skirtas lankytojams, turintiems demencijos sutrikimų. Užsiėmimo metu siekiama užtikrinti prieinamumą lankytojams, sukurti jaukią ir draugišką muziejaus aplinką. Autentiškoje Prezidento rūmų aplinkoje, pasitelkus muziejaus eksponatus – Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus ir Vytauto Didžiojo portretus – diskutuojama apie šių istorinių asmenybių svarbą kuriant Lietuvos valstybę. Užsiėmimo tikslas nėra perduoti kuo daugiau istorijos žinių apie šias asmenybes, bet įtraukti lankytojus į diskusiją,  stimuliuoti lankytojų intelektinę veiklą, tyrinėti ir dalintis mintimis apie mene pavaizduotus Lietuvos valstybės kūrėjus bei pabendrauti su bendraamžiais. Istorinių asmenybių portretai tarnauja kaip ryšys tarp edukatoriaus ir lankytojų. Pasitelkus aprašymo, interpretacijos, asmeninės patirties klausimus, bandoma lankytojus skatinti nuoširdžiam minčių dalinimuisi, kurio metu patiriamos teigiamos emocijos. 

Mokinių skaičius: nuo 7 iki 15; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: įvairių klasių mokiniams

Edukacinė programa „Nebūk abejingas!“

Edukacinės programos tikslas – per konkrečius pavyzdžius istorijoje ir dabartyje parodyti neabejingos ir pilietiškos visuomenės galimybes dalyvauti valstybės gerovės kūrime. Edukacijos dalyviai supažindinami su pamatinėmis pilietinės visuomenės vertybėmis bei svarbiausiomis tarpukario Lietuvos patriotinėmis, aplinkosauginėmis, švietimo ir labdaros akcijomis, kuriose matomi neabejingos visuomenės susiorganizavimo pavydžiai. Išryškinami šiandieninės ir tarpukarinės visuomenės požiūrių skirtumai į neatlygintiną veiklą, savanorišką darbą organizacijose bei draugijose. Edukacijos dalyviai taip pat praktiškai įsitikina, kad daugybės gyvenimiškų situacijų baigtis ar problemų sprendimas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Pirmosios pagalbos suteikimas, aplinkos tausojimas, netgi šiukšlių rūšiavimas – edukacinės programos metu išmokstami maži dalykai, kurie daro didelę įtaką mūsų visuomenės savijautai ir gerbūviui!

Dalykų integracija: pasaulio pažinimas, Lietuvos istorija, pilietinis ugdymas

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 5-12 kl. mokiniams

Edukacinė programa „Veidai ir vardai: ar pažįsti mūsų valstybės kūrėjus“ 

Lietuvos Respublikos šimtmečiui skirta edukacinė programa supažindina su Vasario 16-tosios kūrėjais ir puoselėtojais. Gimę įvairiuose Lietuvos kampeliuose, išsilavinimą įgiję Vakarų šalių arba imperinės Rusijos universitetuose, savo profesinę ir politinę brandą didžioji dalis Pirmosios Lietuvos Respublikos iškilių asmenybių pasiekė Kaune. Vasario 16-osios akto signatarai, žymūs politikai, verslo, kultūros, švietimo, sporto atstovai paliko labai ryškius ženklus ateities kartoms. Edukacinės programos metu jos dalyviai susipažins su šiais žmonėmis ir jų darbais Lietuvai. Dirbdami komandomis ir naudodamiesi turimomis informacinėmis technologijomis edukacijos dalyviai identifikuos pateiktas asmenybes ir kūrybiškai, pvz. repuodami, pristatys jas kitiems edukacijos dalyviams.

Dalykų integracija: Lietuvos istorija, pilietinis ugdymas, informacinės technologijos

Edukacinės programos dalyvių skaičius: nuo 10 iki 25; trukmė: 45 min.

Rekomenduojame: 8-12 kl. mokiniams

Edukacines programas prašome užsisakyti tel. 8 37 201778. Grupėje gali būti nuo 10 iki 25 dalyvių. Kaina mokiniui 2,00 Eur, lydintys mokytojai dalyvauja nemokamai.

Partneriai ir draugai

 • Kauno diena
 • Kauno miesto savivaldybė
 • Kultūros ministerija
 • Kultūros taryba
 • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
 • LRT
 • Lietuvos Respublikos Prezidentūra
 • Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
 • Vytauto Didžiojo Universitetas
 • Adamkaus Biblioteka
 • CDM
 • ICOM
 • IQ
 • Kamane
 • Kauno Senamiesčio draugija
 • Lietuvos muziejų asociacija
 • Lions
 • Nortija
 • Nuova
 • Siaulių Aušros muziejus